Sergiusz Piasecki – errata do biografii

27. listopada 2017 roku członkowie Białostockiego Klubu Seniora mogli uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez dr hab. Wojciecha Śleszyńskiego poświęconych osobie Sergiusza Piaseckiego. Podczas zajęć poza częścią merytoryczną, wyświetlono również film poświęcony tej postaci.

Sergiusz Piasecki urodził się w 1901 roku w Lachowiczach koło Baranowicz. Był polskim pisarzem, publicystą politycznym, oficerem wywiadu oraz żołnierz Armii Krajowej. To autor takich dzieł jak: „Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy”, „Bogom nocy równi”, „Trylogia złodziejska”, czy „Zapiski oficera Armii Czerwonej”. Jego twórczość była inspiracją do powstania innych dzieł, jak chociażby filmu w reżyserii V. Orsiniego, a w 1983 – serialu w reżyserii A.G. Majano Na kanwie powieści Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy (1971).

Członkowie Białostockiego Klubu Seniora mogli wysłuchać historii życia Piaseckiego oraz omówienia jego inspiracji twórczych. Po części merytorycznej wyświetlono 20-minutowy materiał dotyczący omawianej postaci, który stał się punktem wieńczącym spotkanie. Poniżej znajduje się nasza fotorelacja z tego wydarzenia.

Fot. Anna Alimowska