Kariera w MSZ: Spotkanie z Ambasadorem

Marzysz o karierze w MSZ? Chciałbyś zwiększyć swoją szansę na międzynarodową karierę i pracę w placówkach dyplomatyczno-konsularnych? Już 11 czerwca zapraszamy na spotkanie z ambasadorem Jackiem Perlinem, który opowie o aplikacji dyplomatyczno-konsularnej 2019.

Jacek Perlin to polski iberysta, językoznawca i dyplomata, były ambasador RP w Kolumbii (2008-2012) i w Wenezueli (1998-2002), a obecnie ambasador tytularny ds. kształcenia językowego w Akademii Dyplomatycznej MSZ. Już w ten poniedziałek będzie gościem RODM Białystok i opowie nieco więcej o pracy w strukturach MSZ.

Jak zostać dyplomatą? Jak aplikować i z powodzeniem objąć stanowisko pracownika dyplomatyczno-konsularnego? W jaki sposób mogę odbyć staż w strukturach Ministerstwa Spraw Zagranicznych i ostatecznie zostać jego pracownikiem? Gdzie odnaleźć aktualne odpowiedzi na te pytania dostosowane do obecnych wymagań?

 Już w ten poniedziałek (11 czerwca) będą mogli Państwo spotkać się z Panem Ambasadorem i dowiedzieć wszelkich szczegółów związanych z aplikacją dyplomatyczno-konsularną, rozwiać swoje wątpliwości na temat wymagań wobec kandydatów, zorientować się wśród możliwych ścieżek swojej kariery i odpowiedzieć sobie na pytanie: A może to właśnie ja będę idealnym kandydatem na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2019?

KIEDY?

11 czerwca 2018, godz. 15:00 (przewidywany czas zakończenia spotkania: 15:30)

GDZIE?

Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku,
Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1,
Sala nr 48 (parter budynku)

DLA KOGO?

Aplikacja dyplomatyczno-konsularna umożliwiająca pracę w strukturach MSZ otwarta jest na wszystkich studentów lub absolwentów posiadających tytuł zawodowy magistra lub równoważny. Z tego właśnie tytułu w aplikacji brać udział mogą zarówno studenci kierunków humanistycznych jak i kierunków medycznych, a także pozostali kandydaci mający przygotowanie merytoryczne.

Spotkanie z Ambasadorem jest bezpłatne i otwarte dla każdego.

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o karierze dyplomatycznej – zdecydowanie jest to kamień milowy w obraniu swojego celu. Jeśli zaś nigdy nie myślałeś o takiej ścieżce rozwoju – przyjdź i daj sobie szansę na odkrycie nowej drogi.

Przyszłość zaczyna się dziś. Zrób odważny krok w stronę swojej kariery.