Sekretariat Generalny ONZ rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do egzaminu Young Professionals Programme (YPP) skierowanego do młodych absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych karierą w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Do egzaminu mogą przystąpić osoby urodzone po 1 stycznia 1985 r. i które nie ukończyły 32 roku życia, posiadające obywatelstwo kraju uczestniczącego w programie, z płynną znajomością jęz. angielskiego lub francuskiego i mające dyplom (przynajmniej licencjata lub równoważny) z dziedziny właściwej dla wybranej job network. Doświadczenie zawodowe w zasadzie nie jest wymagane, może jednak stanowić dodatkowe kryterium w przypadku, gdy na jeden obszar przypada więcej niż 40 aplikacji.  

Już niedługo odbędzie się sesja online pytań i odpowiedzi na temat procesu aplikacyjnego do YPP organizowana w dniach 12 lipca (język angielski) i 14 lipca (język francuski) o godz. 9:30 (czasu nowojorskiego).

Więcej informacji o samym egzaminie i programie można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz United Nations Careers.

Zachęcamy do składania zgłoszeń i życzymy powodzenia!