Życzenia na Dzień Babci i Dziadka oraz kresowe korzenie Premiera Morawieckiego

19 stycznia Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dom seniora w Ostrołęce. Z tej okazji złożył również wszystkim seniorom, babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia oraz opowiedział nieco więcej o swoim wschodnich korzeniach. Skąd tak dokładnie pochodzi pan Premier?

Link do video

Podczas składania życzeń Premier podkreślił ważność szacunku do osób starszych, do polskiego dziedzictwa zapisanego w historii naszych rodziców i dziadków oraz podkreślił, że na taki szacunek osoby starsze zasługują nie tylko od młodszych pokoleń, ale również szacunkiem i wsparciem powinny być obdarzane przez Państwo Polskie. Miło wspominał również swoich własnych dziadków i opowiedział nieco więcej o tym, skąd pochodzą jego przodkowie.

„Moi dziadkowie pochodzili z różnych stron przedwojennej Polski. Ze Stanisławowa, czyli Polska południowo-wschodnia wtedy, jak i z okolic Dzisny (współcześnie miasto białoruskie leżące przy granicy łotewskiej), ale także z Polski centralnej, ze świętokrzyskiego i z Warszawy. Uwielbiałem słuchać ich historii, opowiadań, oni rzeczywiście nas rozpieszczali, bardzo nas kochali, jestem im za to niezmiernie wdzięczni” – mówił podczas piątkowego spotkania Premier.

Do życzeń dołączamy się także my, przesyłając serdeczności i życząc wszystkim seniorom ciepła najbliższych, zdrowia oraz realizacji wszelkich marzeń, ponieważ na marzenia nigdy nie jest za późno :)