Wystawa prac plastycznych

9 października na bramie Archiwum Państwowego w Białymstoku na Rynku Kościuszki 4 zawisły prace konkursowe nadesłane do nas w ramach konkursu plastycznego „Niepodlegli dla Niepodległej”. To ostatnia wystawa zaprezentowana przed starym budynkiem Archiwum.

 

Konkurs „Niepodlegli dla Niepodległej” zorganizowany został przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku, pod patronatem Podlaskiego Kuratorium Oświaty. Instytucjami wspierającymi były: Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Stowarzyszenie Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura” oraz Archiwum Państwowe w Białymstoku. Konkurs miał za zadanie upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przysłano do nas rozmaite prace (od obrazów, przez kolaż i grafiki, po batik) nie tylko z Polski, ale także z Armenii, Białorusi, Estonii oraz Ukrainy. Konkurs nie posiadał ograniczeń ze względu na wiek lub też formę plastyczną. Serdecznie dziękujemy za każdą nadesłaną do nas pracę.

 

     

8 października 2018 w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Dzień później na bramie Archiwum Państwowego w Białymstoku zawisła przygotowana wcześniej wystawa z prac wyróżnionych w konkursie. Na wystawie znalazły się zarówno prace zwycięskie (pierwsze III miejsca oraz wyróżnienia), jak i kilka prac, które jury postanowiło wyróżnić poprzez włączenie ich w niniejszą wystawę.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy na Rynku Kościuszki 4, a osoby które nie mogą znaleźć się w stolicy województwa podlaskiego w najbliższym czasie, mogą przyjrzeć się bliżej zwycięskim pracom tutaj. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przysłały do nas swoje prace, a także członkom wspólnot polonijnych, którzy zdecydowali się na uczestnictwo oraz nauczycielom, opiekunom i rodzicom, którzy zachęcili swoje dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Niepodlegli dla Niepodległej”. Dziękujemy Państwu za zaangażowanie się we wspólne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zdjęcia: Anna Alimowska