Wyjątkowa inicjatywa Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i Fundacji Białoruski Dom

Przedsiębiorcy, aktywiści miejscy i kulturalni, dziennikarze a także studenci z białoruskich miast przyjechali do Białegostoku z wizytą studyjną. Uczą się i poznają podlaską przedsiębiorczość.

Dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Fundacji "Białoruski Dom" Białystok odwiedziło kilkunastu gości z Białorusi. Podczas wizyty studyjnej mieli okazję rozmawiać z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem i zapoznać się ze strukturą urzędu i samorządu województwa.

Swoimi doświadczeniami w rozwoju przedsiębiorczości i realizowaniu tzw. start-upów podzieli się również Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Następnie swoje doświadczenia w rozwoju przedsiębiorczości i tzw. start-upów przedstawił im Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, która obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności i regularnie realizuje projekty związane z rozwojem przedsiębiorczości zarówno małych jak i mikro przedsiębiorców.

W spotkaniu wziął również udział Adam Ławicki z białostockiej firmy White Hill (zrzeszonej w Klastrze Obróbki Metali), który opowiedział gościom o przygotowaniach Podlaskiego, Polski ale też Europy do tego co nieuniknione, czyli przemysłu 4.0 – robotyzacji, automatyzacji produkcji i usług.

Źródło i więcej informacji: Wrota Podlasie, https://www.wrotapodlasia.pl/pl/bogactwo_roznorodnosci/z-wizyta-po-przedsiebiorczosc.html?fbclid=IwAR1i3OU3Rhz2B5TiUuqE7JrLVm8e7Sj8NdhrHbz-ezHiDAIth6YXLoRGE0s