Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku składa Państwu najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za minione 3 lata i życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2019.

Rozwój demokracji na Litwie i Białorusi a polskie doświadczenia przemian politycznych po roku 1939

14 grudnia 2018 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyły się zajęcia z cyklu edukacyjnego „Polska i jej sąsiedzi”, przeprowadzone przez Pana Marka Orciucha.

Tradycje demokracji I RP jako źródło inspiracji dla innych narodów Europy Środkowo-Wschodniej

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z lekcji przeprowadzonych w ramach działań RODM w Szkole Podstawowej Nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.

Działania Polski na rzecz współpracy i bezpieczeństwa w regionie, Europie i na świecie

Serdecznie zapraszamy Państwa na udział w seminarium naukowym organizowanym 14.12.2018 roku w Zespole Szkół Mundurowych w Białymstoku.

Płatne staże

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, iż  istnieje możliwość składania aplikacji na płatne staże w Urzędzie Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC).

Status języka polskiego na Litwie, Łotwie i Białorusi

27 listopada 2018 o godz. 16:45 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się seminarium naukowe na temat statusu języka polskiego na Wschodzie. Seminarium poprowadzi Anna Kietlińska. Serdecznie zapraszamy!

Polska w systemie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

RODM Białystok serdecznie zaprasza na konferencję z okazji 25-lecia przystąpienia Polski do Konwencji. Konferencja odbędzie się 20 listopada na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Płatne staże im. Roberta Schumana  w Parlamencie Europejskim

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, iż do 30 listopada  2018 r. istnieje możliwość składania aplikacji na płatne stypendia  im. Roberta Schumana  w Parlamencie Europejskim. Parlament Europejski oferuje blisko 400 ofert staży w poszczególnych dyrekcjach PE.

Upadek ZSRR w 1991 r. Jego znaczenie i skutki dla współczesnego kształtu Europy

Serdecznie zapraszamy Państwa na nasze seminarium, które odbędzie się 29 października 2018 roku do VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Seminarium poprowadzi dr Marek Kietliński.

Wielowymiarowa tożsamość mieszkańców Podlasia w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i osoby zainteresowane tematyką wielokulturowości Podlasia na konferencję organizowaną przez CEN, przy wsparciu RODM Białystok.

Wystawa prac plastycznych

9 października na bramie Archiwum Państwowego w Białymstoku na Rynku Kościuszki 4 zawisły prace konkursowe nadesłane do nas w ramach konkursu plastycznego „Niepodlegli dla Niepodległej”. To ostatnia wystawa zaprezentowana przed starym budynkiem Archiwum.

Wystawa

Białystok pożegnał właśnie wystawę prac zrealizowanych w ramach konkursów: plastycznego i fotograficznego, zorganizowanych przez MSZ w ramach wspólnych działań Grupy Wyszehradzkiej. Wystawę można było oglądać na korytarzu przed aulą budynku Uniwersytetu w Białymstoku na Placu NZS 1.

XV Akademia Młodych Dyplomatów

Planujesz karierę w środowisku międzynarodowym i dyplomacji? Chcesz poznać kolegów z ponad 60 krajów? Marzysz o pracy w instytucjach europejskich, think-tankach i organizacjach międzynarodowych? Dołącz do Akademii Młodych Dyplomatów!

Procedury finansowe krajów Europy Środkowej i Wschodniej

Serdecznie zapraszamy Państwa na II seminarium międzynarodowe, które odbędzie się 19.10.2018 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, a którego jako RODM Białystok jesteśmy patronem. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w artykule.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

3 października w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku odbył się wykład otwarty traktujący o instrumencie wspierającym rozwój gospodarczy państwa jaki jest Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Płatne staże w Europejskim Trybunale Obrachunkowym

Do 31 października br. istnieje możliwość składania aplikacji na 3-5 miesięczne staże w Europejskim Trybunale Obrachunkowym – instytucji Unii Europejskiej kontrolującej wykonanie budżetu oraz wpływy i wydatki Wspólnot Europejskich. Chcesz wiedzieć, czy możesz aplikować? Czytaj dalej…

Paryska „Kultura”

Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku odbędzie się seminarium naukowe dotyczące paryskiej „Kultury” – miesięcznika emigracyjnego wydawanego w latach 1947–2000, najpierw w Rzymie, następnie w Paryżu. Serdecznie zapraszamy!

Region Europy Środkowej w Unii Europejskiej

RODM Białystok serdecznie zaprasza Państwa na debatę  „Region Europy Środkowej w Unii Europejskiej”, która odbędzie się 5 października o 13:00 na Uniwersytecie w Białymstoku i przeprowadzone zostanie w ramach konsultacji obywatelskich dotyczących przyszłości Europy.

Rekrutacja

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ogłasza rekrutację do XIII edycji Studium Polityki Zagranicznej. Zajęcia odbywają się w Warszawie w cyklu weekendowym październik 2018 – czerwiec 2019. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą studium.

Seminarium Europejskie „Dyplomacja publiczna Europy”

Spotkanie w Opolu, które odbyło się 28 sierpnia, zainicjowało szereg wydarzeń realizowanych w ramach konsultacji obywatelskich. Od tej pory każdy RODM organizuje działania w ramach konsultacji, na których skorzystanie serdecznie zachęcamy.