Wizyta burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika w Grodnie i Druskiennikach

Spływem kajakowym przez kanał augustowski!

Wyzwania przepłynięcia 170 km w kajakach wyczynowych podjęto się nie bez powodu. Jak oznajmił burmistrz: Naszą ideą było promowanie Kanału Augustowskiego, jako wspaniałego Pomnika Historii, a jednocześnie szlaku wodnego łączącego trzy narody: polski, białoruski i litewski. Poprzez Kanał Augustowski i rzekę Niemen możemy się znakomicie rozwijać i nawiązywać współpracę, a przede wszystkim promować niezwykle przyjaznych ludzi, którzy mieszkają tu w otoczeniu pięknej przyrody i są dumni ze swojej bogatej historii. Było to ogromne wyzwanie – pokazaliśmy, że napędzając kajak siłą mięśni można pokonać tak trudną rzekę, jaką jest Niemen. Mimo wielu trudności, jakie spotkały nas na odcinku 35 km pod prąd do Grodna, byliśmy zdeterminowani i udało się z sukcesem ukończyć ten spływ.

Wakulik liczy na to, że inicjatywa przyczyni się do promocji i wzrostu liczby turystów odwiedzających region. Szczególnie, że trwają wzmożone prace nad dekretem prezydenta Łukaszenki o ruchu bezwizowym, który ma przyczynić się do rozwoju turystyki transgranicznej.

 

Źródło i więcej informacji na: Poranny.pl, http://www.poranny.pl/wiadomosci/podlaskie/a/burmistrz-augustowa-poplynal-kajakiem-do-grodna-i-druskiennik-z-oficjalna-delegacja-zdjecia-wideo,10741296/