Święty Mikołaj w Białymstoku!

4 grudnia Białystok przywitał wyją- tkowego gościa z Laponii. Jest to kontynuacja dotychczasowych działań wizerunkowych prowadzonych rokrocznie pod hasłem „Przedsiębiorcy dzieciom”.

Dzięki zaangażowaniu podlaskich przedsiębiorców ponad 700 dzieci będzie miało niepowtarzalną okazję osobistego spotkania z Mikołajem oraz otrzymania od niego prezentu. Mikołaj zawita min. do wychowanków domów dziecka z Białegostoku i okolic, dzieci z chorobami nowotworowymi przebywającymi w tym dniu w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Wspólnie z Fundacją Rodziny Czarneckich zorganizowano również spotkanie dla podopiecznych tej Fundacji.

W akcję jak co roku włączają się studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku, którzy wystawią specjalny, bożonarodzeniowy spektakl skierowany do dla wychowanków domów dziecka, na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku.

Zwieńczeniem wizyty Św. Mikołaja w Białymstoku będzie zapalenie światełek na miejskiej choince na Rynku Kościuszki, z udziałem Prezydenta Miasta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego.
Na tę niecodzienną uroczystość są zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta – dzieci i dorośli w każdym wieku. Wydarzeniu towarzyszyły kolorowe dekoracje, występy i pokazy oraz cała masa słodyczy od Świętego Mikołaja.

 

© Zdjęcia: UM Białystok / Dawid Gromadzki, https://www.facebook.com/Wschodzacy.Bialystok/photos/a.1194744137261913.1073742035.386336134769388/1194744603928533/?type=3&permPage=1