Poradnik dla uczestników Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018

Mundial 2018 nadchodzi wielkimi krokami. Z tego tytułu Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało poradnik dla Polaków udających się na to wydarzenie.

W futbolowej gorączce nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, poza kupieniem biletów na stadion i zorganizowaniem transportu na miejsce wydarzenia, nie można zapominać o podstawowym bezpieczeństwie oraz zasadach panujących w kraju, w jakim mistrzostwa się odbywają. Tegoroczny mundial ma miejsce w Rosji, z tegoż więc tytułu MSZ przygotował poradnik dla wszystkich fanów piłki nożnej, którzy wybierają się do Moskwy w tym okresie. Poradnik jest przejrzysty, zawiera kontakt do ambasady, ważne numery i adresy posterunków policji, czy też szpitali, informacje na temat postępowania w przypadku zgubienia dokumentów i można wydrukować go w formacie kieszonkowym. Warto jest zapoznać się z zasadami przejazdu i pobytu w Rosji, nie tylko w okresie mundialu.

 

Poradnik do pobrania TU.

Czy wiesz, że…

  • Na granicy państwa należy wypełnić kartę migracyjną, którą trzeba nosić przy sobie w paszporcie, a później zwrócić przy wyjeździe?
  • Jeśli przekraczasz granicę rosyjską samochodem, którego właściciel nie podróżuje razem z Tobą, musisz posiadać potwierdzoną notarialnie i przetłumaczoną na język rosyjski zgodę właściciela na prowadzenie przez Ciebie pojazdu?
  • W Rosji panuje obowiązek meldunkowy i w okresie od 4 czerwca do 25 lipca masz na to 72 godziny od daty przybycia do miejsca noclegu?

Te i inne ważne informacje znajdą Państwo w poradniku.
Życzymy emocjonującego okresu mundialu i licznych goli ukochanej drużyny!