Konferencja w CEN

24 października 2018 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyła się konferencja pt. „Wielowymiarowa tożsamość mieszkańców Podlasia w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości”, na której zebrani goście mogli wysłuchać trzech prelegentów reprezentujących RODM Białystok.

Na wczorajszej konferencji mogliśmy wysłuchać wystąpienia Anny Kietlińskiej oraz Iness Todryk-Pisalnik w zastępstwie za Andżelikę Borys, które mówiły o roli polskich szkół na Wschodzie oraz dra Artura Konopackiego, który przedstawił zebranym zagadnienie wielowymiarowej tożsamości osób zamieszkujących Podlasie. Poza prelegentami RODM, wystąpił również Ks. prof. dr hab. Adam Skreczko, który opowiadał o wadze rodziny, która stanowi miejsce kształtowania się tożsamości młodego człowieka. Spotkanie uświetniały przerywniki muzyczno-taneczne związane z tematyką konferencji. Mogliśmy posłuchać chóru nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku, występu chóru dziecięcego z Niepublicznej Szkoły Podstawowej św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, a także obejrzeć występ tatarskiego zespołu tanecznego „Buńczuk”.

Całemu wydarzeniu patronował Podlaski Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowanie konferencji, a zebranym za przybycie i uczestniczenie w tym wyjątkowym spotkaniu.

Fot. Anna Alimowska