100-lecie praw wyborczych kobiet

7 listopada 2018 roku w Polsce obchodzono setną rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet. Z tej okazji wraz z Archiwum Państwowym w Białymstoku zapraszamy na seminarium naukowe pod hasłem "100-lecie praw wyborczych kobiet", które odbędzie się 29 maja o godz. 13.00.

Relacje sojusznicze Polski w ramach NATO i UE

Zapraszamy do udziału w wykładzie zorganizowanym we współpracy z CAPTIOSH już w najbliższą sobotę 9 marca o godz. 10.00 w Auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB.

Działania Polski na rzecz współpracy i bezpieczeństwa w regionie, Europie i na świecie

Serdecznie zapraszamy Państwa na udział w seminarium naukowym organizowanym 14.12.2018 roku w Zespole Szkół Mundurowych w Białymstoku.

Status języka polskiego na Litwie, Łotwie i Białorusi

27 listopada 2018 o godz. 16:45 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się seminarium naukowe na temat statusu języka polskiego na Wschodzie. Seminarium poprowadzi Anna Kietlińska. Serdecznie zapraszamy!

Polska w systemie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

RODM Białystok serdecznie zaprasza na konferencję z okazji 25-lecia przystąpienia Polski do Konwencji. Konferencja odbędzie się 20 listopada na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Upadek ZSRR w 1991 r. Jego znaczenie i skutki dla współczesnego kształtu Europy

Serdecznie zapraszamy Państwa na nasze seminarium, które odbędzie się 29 października 2018 roku do VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Seminarium poprowadzi dr Marek Kietliński.

Wielowymiarowa tożsamość mieszkańców Podlasia w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli i osoby zainteresowane tematyką wielokulturowości Podlasia na konferencję organizowaną przez CEN, przy wsparciu RODM Białystok.

Procedury finansowe krajów Europy Środkowej i Wschodniej

Serdecznie zapraszamy Państwa na II seminarium międzynarodowe, które odbędzie się 19.10.2018 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, a którego jako RODM Białystok jesteśmy patronem. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w artykule.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

3 października w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku odbył się wykład otwarty traktujący o instrumencie wspierającym rozwój gospodarczy państwa jaki jest Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Paryska „Kultura”

Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku odbędzie się seminarium naukowe dotyczące paryskiej „Kultury” – miesięcznika emigracyjnego wydawanego w latach 1947–2000, najpierw w Rzymie, następnie w Paryżu. Serdecznie zapraszamy!

Region Europy Środkowej w Unii Europejskiej

RODM Białystok serdecznie zaprasza Państwa na debatę  „Region Europy Środkowej w Unii Europejskiej”, która odbędzie się 5 października o 13:00 na Uniwersytecie w Białymstoku i przeprowadzone zostanie w ramach konsultacji obywatelskich dotyczących przyszłości Europy.

Zostań dyplomatą!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło kolejną edycję naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2019A, która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji. Odważ się i spróbuj swoich sił!

XII Seminarium Warszawskie

13 czerwca w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbyło się XII Seminarium Warszawskie poświęcone 25-leciu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Jak przebiegało spotkanie? Jakie tematy poruszono? Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem spotkania w naszym artykule.

Repatriacje – historia i współczesność

RODM Białystok serdecznie zaprasza na konferencję poświęconą tematyce repatriacji, którą organizuje 27 czerwca 2018 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Zachęcamy do wzięcia udziału.

O czym chcemy i nie chcemy zapomnieć?

Już w nadchodzący poniedziałek odbędzie się seminarium naukowe poświęcone problemowi pamięci historycznej na Litwie. Kiedy i gdzie? Informacje znajdą Państwo w niniejszym artykule.

Polska uczestnikiem regionalnej inicjatywy Państw Morza Bałtyckiego

13 kwietnia 2018 roku w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku odbył się wykład otwarty na temat inicjatywy Państw Morza Bałtyckiego. Przedstawiamy migawki z tego wydarzenia.