Praktyki, wolontariat i staż

Zapraszamy studentów i absolwentów, którzy myślą o pracy w dyplomacji i pragną zdobyć doświadczenie w administracji rządowej w formie praktyki lub stażu w centrali MSZ lub w placówce zagranicznej RP.

Białostoccy liderzy przedsiębiorczości

21 listopada 2019 r. gościliśmy Andrzeja Parafiniuka, Prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego na spotkaniu z młodzieżą z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

15. rocznica przystąpienia Polski do UE

18 października 2019 r. w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku miał miejsce wykład z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Polska bramą na Wschód – polityka wschodnia. Sprawy konsularne i polonijne

Dziękujemy wszystkim prelegentom i gościom za udział w naszej poniedziałkowej debacie z udziałem Wiceministra Marcina Przydacza, dotyczącej polityki wschodniej i Karty Polaka! Zapraszamy na pełną relację ze spotkania.

RODM Białystok na Dniach Knyszyna 2019!

W ostatni weekend razem ze znawcą historii Podlasia prof. Józefem Maroszkiem gościliśmy na Dniach Knyszyna 2019!

Polski samorząd na osi współpracy Wschód-Zachód

 – Chcemy pokazać dobre przykłady współpracy międzynarodowej, możliwości zdobywania środków na ten cel, pewien pomysł na współpracę pomiędzy Wschodem i Zachodem – oznajmił Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla otwierając konferencję pt. Polski samorząd na osi współpracy Wschód – Zachód.

30 lat od wyborów czerwcowych

Pomimo upływu 30 lat od wydarzeń 1989 r., które zapoczątkowały polską transformację ustrojową, temat wyborów czerwcowych wciąż wzbudza na Podlasiu wiele emocji. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z naszej ostatniej debaty.

Akt konfederacji warszawskiej 1573 – fundament polskiej tolerancji religijnej

W ubiegłym tygodniu na zaproszenie RODM Białystok w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku wystąpiła pani dr hab. Marzena Liedke z prelekcją na temat aktu Konfederacji Warszawskiej 1573.

20 lat obecności Polski w NATO

23 maja spotkaliśmy się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku z przedstawicielami wojsk obecnych w Białymstoku oraz Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej w ramach konferencji pt. 20 lat obecności Polski w NATO.

30 lat od wyborów czerwcowych

Już 3 czerwca zapraszamy na spotkanie poświęcone wyborom z 4 czerwca 1989 r. z perspektywy Białorusi, Litwy, Polski oraz Białostocczyzny. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak znaczenie miał wynik wyborów dla polityki w Europie Środkowo - Wschodniej.

Bezkrwawe zwycięstwo czy kapitulacja? 30 lat od negocjacji Okrągłego Stołu

Wszyscy goście byli zgodni, że nie jest przesadą, gdy podkreśla się doniosłość tego wydarzenia w historii Polski XX w. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z poniedziałkowej debaty w ramach XVII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Miasteczko Humanitarne

Zapraszamy do odwiedzenia Miasteczka Humanitarnego podczas Warszawskich Targów Humanitarnych  WHE 2019, które odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2019 r. na terenie wystawowym PTAK EXPO w Nadarzynie k. Warszawy.