„My home is my castle” – granice w przestrzeni społecznej

Domy nie zawsze pełniły funkcję przestrzeni dekoracyjnych i przez większość stuleci własny pokój stanowił luksus, na którego stać było nielicznych. Zapraszamy do podsumowania ciekawego seminarium z Justyną Łotowską – dyrektorem wydawniczym Wydawnictwa „Publikator”.

Mniejszość polska na Wschodzie

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wydarzenia, jakim było seminarium naukowe „Pogranicze polsko-litewsko-białoruskie – obszary zgody czy konfliktu? Mniejszość polska na Wschodzie” przeprowadzone przez prof. Krzysztofa Buchowskiego.

Uwarunkowania międzynarodowe sytuacji politycznej na Półwyspie Koreańskim

13 grudnia na Uniwersytecie w Białymstoku odbył się wykład dotyczący współczesnych stosunków politycznych Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, przeprowadzony przez doktorant Uniwersytetu Warszawskiego – Mateuszem Danielewskim.

Organizacje pozarządowe i dyplomacja obywatelska jako narzędzia polityki zagranicznej

Wczoraj w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku odbyło się spotkanie z Anną Pawłowską – pełnomocnikiem prezydenta miasta Białegostoku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, która opowiadała o organizacjach pozarządowych i dyplomacji obywatelskiej.

Kształtowanie się białoruskiej świadomości narodowej

29. listopada 2017 roku Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku zorganizował wykład pt. „Proces kształtowania się białoruskiej świadomości narodowej a współczesne wybory polityczne Białorusinów”, na którym prelegentem był mgr Marek Orciuch. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Oblicza współczesnych konfliktów międzynarodowych: wojna hybrydowa

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe z Agnieszką-Romaszewską Guzy oraz Jarosławem Guzy. Jak wygląda współczesna wojna hybrydowa? Na to pytanie odpowiedzi można szukać 12 grudnia w II LO w Białymstoku.

Lekcje w Zespole Szkół w Hajnówce

21 listopada uczniowie hajnowskiego Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego mogli uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez dr Małgorzatę Ocytko. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Pogranicze polsko-litewsko-białoruskie

30 listopada w VII Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się seminarium poprowadzone przez dr hab. Krzysztofa Buchowskiego pod tytułem „Pogranicze polsko-litewsko-białoruskie – obszary zgody czy konfliktu? Mniejszość polska na Litwie”, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

Kształtowanie się białoruskiej świadomości narodowej

Serdecznie zapraszamy Państwa na wykład otwarty Marka Orciucha pod tytułem „Proces kształtowania się białoruskiej świadomości narodowej, a współczesne wybory polityczne Białorusinów”. Wykład odbęcie się 29 listopada w XI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.

Stan polskiej oświaty na Wschodzie

Serdecznie zapraszamy wszystkich na niezwykłą konferencję, która odbędzie się 24. listopada w Centrum Wstawienniczo-Konferencyjnym. Nie może na niej zabraknąć zainteresowanych stanem oświaty, tematyki międzykulturowej oraz wszystkich miłośników zagadnień dotyczących Wschodu.

„Gospodarcza współpraca transgraniczna Polska-Litwa-Białoruś”

Ten artykuł to relacja z wydarzenia jakim była debata kierowana do młodzieży i młodych przedsiębiorców w tematyce współpracy transgranicznej z krajami Wschodu, która odbyła się pod koniec września w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku.

„Przemoc symboliczna w dyskursie politycznym w Europie Wschodniej”

Przedwczoraj po raz kolejny RODM Białystok gościł w Filii nr 4 Książnicy Podlaskiej, tym razem z tematem dotyczącym przemocy symbolicznej.

„Europejska Polityka Sąsiedztwa – wymiar wschodni”

29 sierpnia w Filii nr 4 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku odbył się wykład prowadzony przez dr Ocytko. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie!

24 sierpnia  odbyło otwarte seminarium naukowe, prowadzone przez dr Małgorzatę Ocytko – koordynator RODM Białystok, które tym razem odbyło się w siedzibie Ośrodka.

Konsultantka RODM Białystok - Monika Szarejko gościła wczoraj w Klubie Seniora przy Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Kazimierza Królewicza, gdzie wygłosiła wykład pt. "Stereotypy narodowe o mieszkańcach regionu północno-wschodniego Polski".

Stereotypy narodowe o mieszkańcach regionu północno-wschodniego Polski

Prelegent: Monika Szarejko
31.07.2017 r. godz. 16.30
Klub Seniora 60+ przy parafii rzymskokatolickiej pw. św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku