Paryska „Kultura”

Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku odbędzie się seminarium naukowe dotyczące paryskiej „Kultury” – miesięcznika emigracyjnego wydawanego w latach 1947–2000, najpierw w Rzymie, następnie w Paryżu. Serdecznie zapraszamy!

Miesięcznik paryska „Kultura” wydawany przez Instytut Literacki, z Jerzym Giedroyciem na czele, stanowił centrum kulturalno-polityczne dla emigracji polskiej po II wojnie wywierając wpływ na Polskę Ludową. Na temat jego pływu na kulturę graniczną będzie mówiła dr Małgorzata Ocytko, pracownik Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku oraz koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Białymstoku podczas seminarium naukowego pt. „Dziedzictwo paryskiej Kultury a współczesne wyzwania badawcze na pograniczu polsko-litewsko-białoruskim”.

Ostatnie wydanie „Kultury” z 2000 roku
Źródło: http://www.kulturaparyska.com

Jeśli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w podobnych wydarzeniach tego typu, gorąco zachęcamy do obserwowania naszej strony oraz naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/RODMBialystokBramanaWschod16/, gdzie na bieżąco informujemy o realizowanych przez nas działaniach.