Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

3 października w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku odbył się wykład otwarty traktujący o instrumencie wspierającym rozwój gospodarczy państwa jaki jest Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Jedną z takich stref jest Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1996 roku, jako trzecia Strefa w kraju. O tym dlaczego warto otworzyć tam własną działalność opowiedział Prezes SSSE S.A. Leszek Dec podczas naszego ostatniego wykładu zorganizowanego w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku.

Zdjęcia wykonała Żaneta Kisiel

Słuchacze dowiedzieli się nie tylko o tym, czym są „strefy ekonomiczne”, ale usłyszeli również kilka ciekawostek związanych z dziedziną działalności gospodarczej. Czy wiedzieli Państwo, że pierwszym inwestorem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej była znana palarnia kawy Sido?

Jednym z głównych celów utworzenia Stref Ekonomicznych było zwalczanie bezrobocia, a także dbałość o zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny poprzez uzyskiwanie pomocy publicznej. W roku 2018 Suwalska Strefa może pochwalić się łącznie 122 inwestorami zatrudniającymi ponad dziesięć tysięcy osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania i życzymy owocnych inwestycji.