Wesołych Świąt!

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2019 roku biuro RODM Białystok będzie nieczynne.

Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku składa Państwu najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za minione 3 lata i życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2019.

Rozwój demokracji na Litwie i Białorusi a polskie doświadczenia przemian politycznych po roku 1939

14 grudnia 2018 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyły się zajęcia z cyklu edukacyjnego „Polska i jej sąsiedzi”, przeprowadzone przez Pana Marka Orciucha.

Tradycje demokracji I RP jako źródło inspiracji dla innych narodów Europy Środkowo-Wschodniej

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z lekcji przeprowadzonych w ramach działań RODM w Szkole Podstawowej Nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.

Płatne staże

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, iż  istnieje możliwość składania aplikacji na płatne staże w Urzędzie Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC).

Płatne staże im. Roberta Schumana  w Parlamencie Europejskim

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, iż do 30 listopada  2018 r. istnieje możliwość składania aplikacji na płatne stypendia  im. Roberta Schumana  w Parlamencie Europejskim. Parlament Europejski oferuje blisko 400 ofert staży w poszczególnych dyrekcjach PE.

Wystawa prac plastycznych

9 października na bramie Archiwum Państwowego w Białymstoku na Rynku Kościuszki 4 zawisły prace konkursowe nadesłane do nas w ramach konkursu plastycznego „Niepodlegli dla Niepodległej”. To ostatnia wystawa zaprezentowana przed starym budynkiem Archiwum.

Wystawa

Białystok pożegnał właśnie wystawę prac zrealizowanych w ramach konkursów: plastycznego i fotograficznego, zorganizowanych przez MSZ w ramach wspólnych działań Grupy Wyszehradzkiej. Wystawę można było oglądać na korytarzu przed aulą budynku Uniwersytetu w Białymstoku na Placu NZS 1.

XV Akademia Młodych Dyplomatów

Planujesz karierę w środowisku międzynarodowym i dyplomacji? Chcesz poznać kolegów z ponad 60 krajów? Marzysz o pracy w instytucjach europejskich, think-tankach i organizacjach międzynarodowych? Dołącz do Akademii Młodych Dyplomatów!

Procedury finansowe krajów Europy Środkowej i Wschodniej

Serdecznie zapraszamy Państwa na II seminarium międzynarodowe, które odbędzie się 19.10.2018 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, a którego jako RODM Białystok jesteśmy patronem. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w artykule.

Płatne staże w Europejskim Trybunale Obrachunkowym

Do 31 października br. istnieje możliwość składania aplikacji na 3-5 miesięczne staże w Europejskim Trybunale Obrachunkowym – instytucji Unii Europejskiej kontrolującej wykonanie budżetu oraz wpływy i wydatki Wspólnot Europejskich. Chcesz wiedzieć, czy możesz aplikować? Czytaj dalej…

Rekrutacja

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ogłasza rekrutację do XIII edycji Studium Polityki Zagranicznej. Zajęcia odbywają się w Warszawie w cyklu weekendowym październik 2018 – czerwiec 2019. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą studium.

Seminarium Europejskie „Dyplomacja publiczna Europy”

Spotkanie w Opolu, które odbyło się 28 sierpnia, zainicjowało szereg wydarzeń realizowanych w ramach konsultacji obywatelskich. Od tej pory każdy RODM organizuje działania w ramach konsultacji, na których skorzystanie serdecznie zachęcamy.

Warsztaty genealogiczne

16 sierpnia 2018 roku w Archiwum Państwowym w Białymstoku odbyły się warsztaty genealogiczne dla młodzieży polonijnej z Wielkiej Brytanii. Podczas warsztatów dowiedzieli się m.in. jak wygląda największy skaner w Białymstoku? Jak odnowić zniszczone dokumenty? Czy też jak szukać śladów swoich przodków?

Wystawa: Polska Pomoc 2012-2015

20 sierpnia 2018 roku przy Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej (Zwierzyniecka 26) odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy plenerowej dotyczącej polskiej pomocy humanitarnej. Zapraszamy!

Dzień z filmem o tematyce kresowej

12.07.2018 roku o 18:00 w Starym Kinie „Syrena” w Białymstoku odbyła się projekcja filmu „Szatan z szóstej klasy” w ramach Dnia z filmem o tematyce kresowej. Poniżej krótka fotorelacja.

Dzień porad prawnych dla osób zamierzających odwiedzić Białoruś

Już w ten wtorek (31 lipca) w Biurze Podróży „Junior” w Białymstoku odbędzie się spotkanie dotyczące turystycznej podróży na Białoruś. Serdecznie zapraszamy do skorzystania!

Praca w UE

Chciałbyś rozpocząć swoją karierę w strukturach Unii Europejskiej? Marzy Ci się międzynarodowa kariera? Serdecznie zachęcamy Cię do sprawdzenia bazy stanowisk, także dla pracowników kontraktowych, stażystów i pracowników oddelegowanych EPSO.

Zostań dyplomatą!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło kolejną edycję naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2019A, która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji. Odważ się i spróbuj swoich sił!

Dzień z filmem o tematyce kresowej

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na wakacyjne spotkanie w Starym Kinie Syrena, gdzie odbędzie się pokaz filmu "Szatan z siódmej klasy" na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego.