Kresy pędzlem malowane

Zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich wyróżnionych prac konkursu plastycznego Kresy pędzlem malowane.

30 lat od wyborów czerwcowych

30 lat od wydarzeń 1989 roku które zapoczątkowały polską transformację ustrojową, temat wyborów czerwcowych wciąż wzbudza na Podlasiu wiele emocji.

100-lecie praw wyborczych kobiet w Polsce

29 marca 2019 roku wspólnie z Archiwum Państwowym w Białymstoku zorganizowaliśmy konferencję upamiętniającą 100-lecie praw wyborczych kobiet w Polsce.

Białystok u progu niepodległości. Jak zmieniało się miasto po 1919 roku

21 lutego 2019 roku w Archiwum Państwowym w Białymstoku otworzono wystawę poświęconą procesowi odzyskiwania niepodległości przez Białystok.

Konferencja w CEN

24 października 2018 roku w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyła się konferencja pt. „Wielowymiarowa tożsamość mieszkańców Podlasia w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości”, na której zebrani goście mogli wysłuchać trzech prelegentów reprezentujących RODM Białystok.

Konsultacje obywatelskie

5 października 2018 na Auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku w ramach konsultacji obywatelskich odbyła się debata pt. „Region Europy Środkowej w Unii Europejskiej” z udziałem przedstawicieli MSZ, OSW, PISM oraz Instytutu Historii i Nauk Politycznych UwB. Oto nasza fotorelacja z tego wydarzenia.

Niepodlegli dla Niepodległej

Mamy zaszczyt ogłosić tegorocznych zwycięzców konkursu „Niepodlegli dla Niepodległej”, zorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku pod patronatem Kuratorium Oświaty.

Polska Pomoc 2012-2015

Od dziś przez kolejne dwa tygodnie mogą Państwo oglądać w Białymstoku na ulicy Zwierzynieckiej 16 wystawę plenerową MSZ pod tytułem „Polska Pomoc 2012-2015”. Zapraszamy do galerii z fotorelacją z dzisiejszego otwarcia wystawy.

Oświata polska na Wschodzie

24 listopada 2017 roku w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbyła się konferencja „Stan polskiej oświaty na Wschodzie”. Zaproszeni goście opowiadali o tym, jak wygląda polska edukacja na Litwie, Łotwie oraz Białorusi.

Piknik tatarski

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku serdecznie zaprasza do obejrzenia fotorelacji z Pikniku tatarskiego. Wydarzenie odbyło się 29 maja 2017 roku.

Seminarium naukowe

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej fotorelacji z wydarzenia, jakim było seminarium naukowe pt. „Polacy jako mniejszość narodowa na Białorusi, Litwie, Łotwie”. Seminarium odbyło się 03 kwietnia 2017 roku.

Czytanie Sienkiewicza w Białymstoku

23 marca 2017 odbyło się Narodowe Czytanie Sienkiewicza w Białymstoku. Poniżej znajduje się fotorelacja z tego wydarzenia zrealizowana przez Władysława Tokarskiego.