Wywiad Grodno – stolica rejonu grodzieńskiego. Współczesność

Z Sierhejem Hermanem z Цэнтр гарадскога жыцця (Centr garadskoga życia) rozmawia Anna Kietlińska.

Wywiad Jak zostać dyplomatą?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panem Ambasadorem tytularnym Marcinem Nawrotem, Naczelnikiem Wydziału Akademia Dyplomatyczna MSZ.

Wywiad Zaginione granice. Śladami II Rzeczypospolitej

Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem i Kają Grzywaczewskimi, którzy opowiedzą o projekcie „Zaginione granice. Śladami II Rzeczypospolitej” oraz o książce „Wymazana granica. Śladami II Rzeczypospolitej”.

Wywiad Podlaskie na skrzyżowaniu szlaków

Zapraszamy Państwa na wywiad z dr Mariuszem Dąbrowskim - Dyrektorem Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Byłem stażystą w Ambasadzie RP

W Ambasadzie RP w Pradze studencki staż zawodowy odbył pan Michał Krawczeniuk, studiujący na Uniwersytet w Białymstoku. Podzielił się z nami swoimi wrażeniami.

Jak to jest być Polakiem na Białorusi? Życie codzienne mniejszości polskiej, dbałość o tożsamość.

Zapraszamy na spotkanie z Andżeliką Borys – grodnianką, społeczniczką, działaczką polonijną pracującą na rzecz zachowania polskiego dziedzictwa  dawnych ziem polskich II Rzeczypospolitej i oświaty polonijnej.

Wywiad z Mariną Leszczewską, założycielką Fundacji Białoruś 2020, organizatorką akcji wsparcia protestujących na Białorusi

Białostoczanie poznali ją jako organizatorkę marszu solidarności z protestującymi przeciwko sfałszowaniu wyborów na Białorusi

Białoruski raport

Zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Grzywaczewskim, pisarzem, dziennikarzem i podróżnikiem, który w ostatnią niedzielę odwiedził Mińsk. Rozmawiał z protestującymi, był w centrum aktualnych wydarzeń.

Nauczanie języka polskiego szansą edukacyjną młodzieży na Wschodzie

Poza Polską mieszka blisko 20 mln naszych rodaków. Z tej perspektywy niezwykle ważne jest polskie szkolnictwo. Zapraszamy na wywiad z nauczycielami języka polskiego na Wschodzie

Kobiety w służbach mundurowych

Przedstawiamy rozmowę z paniami: ppor. Agnieszką Markiewicz-Cybulską, ppor. Izabelą Greczan pracującymi w Służbie Granicznej na Podlasiu. Rozmowę moderuje Anna Kietlińska – RODM Białystok.

Zakończenie wojny w Europie

8 czy 9 maja? Kiedy powinno się obchodzić rocznicę zakończenia II wojny światowej? Rozmowa z dr Markiem Kietlińskim dyrektorem Archiwum Państwowego w Białymstoku

Jacek Wan w opowieści o Piłsudskim

Dzisiaj mija dokładnie 100 rocznica śmierci Piłsudskiego. Józefa? Nie, Bronisława – często pomijanego w naszej historycznej narracji narodowościowej brata Marszałka. Kim był Bronisław Piłsudski i dlaczego wielu z nas dziwi się na wieść o tym, że istnieje przecież jeszcze jeden słynny Piłsudski?